Sitodruk

Poszukując sprawdzonej oraz trwałej metody wykonywania nadruków, warto postawić na sitodruk. Jest to rozwiązanie o szerokim zakresie zastosowań, umożliwiające znakowanie różnego rodzaju powierzchni. Technika sprawdzi się świetnie w przypadku średnich i dużych nakładów. Najczęściej stosuje się ją na tekstyliach np. koszulkach, torbach i innej odzieży reklamowej lub do oznakowania gadżetów. Decydując się na współpracę z krakowską Pracownią Reklamy AD masz pewność, że wytrzymałość wykonywanego sitodruku  będzie najlepsza.

Na czym polega sitodruk?

W sitodruku wykorzystuje się formę drukową, która najczęściej przyjmuje postać siatki z nałożonym szablonem. Wspomniana siatka jest zazwyczaj produkowana z nylonu lub poliestru. Wykonanie szablonu wiążę się z zablokowaniem otworków siatki. W tym celu można nanieść specjalny roztwór, zastosować tusz, kredkę litograficzną lub emulsje światłoczułe. Zdarza się, że szablony są wycinane z papieru lub folii. Sitodruk wykorzystuje dwa rodzaje farb: farb wodne oraz plastizolowe. Pierwszy typ daje wyjątkowo intensywne barwy i jest bezwonny. Z kolei farby plastizolowe posiadają dość mocny zapach, lecz charakteryzują się wyższym współczynnikiem krycia.

Proces druku sitowego

Istotą sitodruku jest przetłaczanie farby na podłoże. To, jakimi właściwościami będzie cechował się wydruk zależy przede wszystkim od gęstości siatki. Podczas druku farba jest rozpraszana na całą jej powierzchnię, przy czym przechodzi tylko przez wolne oczka siatki do podłoża drukowego. Sitodruk to metoda, która umożliwia druk nawet na zakrzywionych przedmiotach.

Charakterystyka sitodruku

Dużą zaletą tej metody jest fakt, że nadruk zachowuje najwyższą jakość nawet jeśli powierzchnia, na której się znajduje jest narażona na intensywną eksploatację. Jeśli planujemy wykonać sitodruk na odzieży, nie musimy się martwić, że podczas prania straci on swój doskonały wygląd. Dokładamy wszelkich starań aby proces znakowania przebiegał sprawnie i prawidłowo. Dużą wagę przykładamy do właściwego naświetlania, wyboru najwyższej jakości farb, a także samego procesu drukowania i suszenia. Dzięki temu, współpracujące z nami osoby są zawsze w pełni zadowolone z efektów naszej pracy.

Komu polecamy sitodruk?

Warto wspomnieć, że sitodruk to znakomita opcja dla osób planujących drukowanie w wysokim nakładzie. Ostateczna cena jest uzależniona nie tylko od ilości zamawianych sztuk, ale także od ilości kolorów wykorzystanych w nadruku. Nie ulega jednak wątpliwości, że dzięki tej technice możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.

Osoby zatrudnione w Pracowni Reklamy AD zlokalizowanej na terenie miasta Kraków, posiadają bardzo duże doświadczenie w realizacji nadruków metodą sitodruku. Jeśli chcesz dołączyć do grona zadowolonych klientów, zachęcamy do składania zamówień.